Blog

Śląskie wesele. Jak je urządzić? Mini poradnik

  |   Bez kategorii   |   No comment

Śląskie wesele to marzenie nie jednej panny młodej pochodzącej z tego malowniczego i bogatego kulturowo regionu Polski. Ale jak sprawić by wesele przybrało śląski charakter? Czy wystarczy na obiad zaserwować kluski śląskie, roladę i modro kapustę? A może goście powinni dostać węgiel – przecież właśnie z tym kojarzy się Śląsk. Tak  to też jest jakiś pomysł! Ale czy nie lepiej zamówić Fotobudkę Sweetofcia, aby goście pokochali śląskie wesele.

Nasz region posiada akcenty, które mogą podobać się gościom z poza województwa.Kulinaria, tradycja, muzyka, gwara, to tylko kilka elementów, które wyróżniają Śląsk! Ale jak wykorzystać je podczas najważniejszego wieczoru dla wszystkich młodych par? Jak sprawić by gości oczarowało śląskie wesele?

Przez żołądek do serca

Wiadomo najłatwiej kulinarnie. Na początek: Żur śląski, żur żeniaty,  brotzupa, oberiba, siemieniotka, bryja czy moczka. Później rolada, karminadle, krupniok albo żymlok. Do tego: gumi kleize, bratkartofle, ciapkapusta, modra kapusta albo szałot śląski. A na deser: dziubany placek, kopalnioki, krepel, makówki, miodek majowy, oblaty, szpajza lub zista. Sama kuchnia to jednak nie wszystko!

Zamiast muzyki – dekoracje

Na weselu, króluje również muzyka. Ale mało kto chce się bawić przy śląskich szlagierach. Jeden, dwa, trzy na pewno wprowadzą nieco regionalnego akcentu, ale przecież wesele nie może zamienić się w piwną biesiadę. Trzeba zatem pomyśleć o czymś innym. Dekoracje? Tak to dobry pomysł, ale kosztowny i pracochłonny. Oczywiście wypadało by zaakcentować charakter wesela. Rewelacyjnie wygląda drogowskaz ustawiony na wejściu, z którego dowiemy się gdzie jest dansing, fajer, bombony oraz brauza i gorzołka.  Na śląski można przetłumaczyć również wejścia do poszczególnych pomieszczeń, a nawet przedmioty na stołach.

 

A co z węglem?

Tak jest na Śląsku i to dużo! Kopalnie widać na horyzoncie niezależnie, w którą spojrzymy stronę. Śląskie wesele nie może się odbyć bez niego! Nie zapominajmy o tym, ale nikt nie każe sprowadzać nam wagonów wprost z kopalni. Dekoracja w rogu sali z usypanego węgla, szpadla i kilofa w zupełności wystarczy. I tu również można wykorzystać stoły, w końcu na każdym pięknie może świecić tradycyjna lampka górnicza w towarzystwie czerwonych korali – kolejnego akcentu wprost kojarzącego się z naszym regionem.

Ale czy to wystarczy?

Części osób tak, ale przecież można posunąć się dalej i zamówić na wesele Fotobudkę Sweetfocia wraz z pakietem śląskich gadżetów! Zrobimy Wam wyjątkowe zdjęcia, wydruk nawiązywać będzie do regionu, a zabawne tabliczki z hasłami: gro i buczy, fest larmo, gryfnie, czy frela oraz  czapki górnicze, tradycyjne wiank, czerwone korale i i chusty, na pewno dopełnią motyw przewodni wesela i wprowadzą wśród gości radosny nastrój. A co potem? Każdy z bawiących się z nami, patrząc na wydruk będzie wspominał, jak rewelacyjne było śląskie wesele.

Więc jeśli planujesz śląskie wesele, nie czekajcie dłużej i zaproście do siebie Fotobudkę Sweetfocia! Dzwoń na numer 579 566 100, pisz na twoja@sweet-focia.eu lub lub na www.fb.com/fotobudka.sweetfocia i pytaj o terminy. Na pewno się dogadamy. Ty zyskasz rewelacyjną atrakcję, wyjątkowy klimat na swoim weselu, niezapominanie wspomnienia i nieskrępowaną radość, a my będziemy mogli po raz kolejny udowodnić, że znamy się na swojej pracy!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress